Хандбален Клуб "Спартак" Варна
ЮНОШИТЕ ДО 16 ГОДИНИ ЗАВЪРШИХА ШЕСТИ В БЪЛГАРИЯ
Юношите до 16 години на „Спартак” завършиха на шесто място в държавното първенство. Във финалния турнир в Горна Оряховица талантите ни изгубиха в групата от бъдещия шампион „Фрегата” с 22:23 и бъдещия трети „Локомотив” (Мз) - 29:35, и победиха „Локомотив” (ГО) с 21:20.

Във втората четворка възпитаниците на Пенко Златев спечелиха срещу „Интер” (Благоевград) с 31:21, а в спора за 5-о място отстъпиха пред „Шумен” с 23:25.

Нашите си тръгват с една индивидуална награда. Заслужи я Емилиян Стефанов, който бе избран за най-добър вратар.

„Трябваше да се преборим за тройката, но загубата от „Фрегата” ни спря. В тази среща водехме 8 минути преди сирената, но накрая не издържахме. Имаше и нещо, което аз не знаех - всеки отбор е можел да вземе по двама състезатели от тимове, които не са се класирали за финалите. Ако знаех това, щях да привлека двама от Добрич, като особено единият щеше да ни свърши работа и да ни помогне да играем финал.”, заяви треньорът на спартаклии Пенко Златев.